Něco o mně a sekcích

Databáze železničních vozů

|Vítejte na stránkách.

    Neustále zrychlující se tempo světa, vědecko-technické revoluce a vše co s tím souvisí, nás před lety donutilo propadnout kouzlu internetu a založil si své vlastní webové stránky. Hlavním důvodem, proč jsme to udělali byly bezesporu naše koníčky, které si zaslouží důstojné úložiště. Smysluplnější, než je pouze šuplík u psacího stolu. Pokud najdete v sekcích něco, co na chvíli zdrží vaše tempo budu jen a jen rád.

Pracuji na úplném katalogu železničních osobních vozů jezdících v barvách ČD, z hlediska opatřování fotografií a tvorby přehledného historického vývoje jednotlivých fyzicky existujících vozů a řad. Některé stránky jsou dále rozvinuté v rubrikách, které slouží k různým postřehům a komentářům. Kompletní popis a orientace v katalogu jsou popsány v Železnice I.

Speciální poděkování patří panu Vítu Nastoupilovi, mému velkému kamarádovi, zakladateli tohoto webu a tvůrci základní myšlenky, který se však již na tvorbě webu nepodílí a dále panu Alanu Butschekovi (alanbutschek.cz) za úvodní podporu, pomoc a inspiraci. Fotografie a informace rozličného druhu do katalogu dále zasílají či zaslali: P. Trnčák, P. Volf, J. Jílek, T. Hejda, Z. Kotyza, J. Nastoupilová, K. Jurda, J. Zlámal, M. Stýblo, P. Šebek, A. Vanting, M. Petrskovský, P. Bezucha, L. Keist, M. Kováč, J. Vendoský ml. a pan H. Posselt – za což jim patří velký dík. Poděkování v neposlední řadě patří panu Petru Študentovi a Aleši Vávrovi, kteří poskytují informace co se vozů poštovních týče na webu vlakovaposta.cz

Dále poděkování webovým portálům alanbutschek.cz, vagonWEB.cz a parostroj.net za insiparci a technické informace, co se železnice týče.

A kam dál? Třeba v do úvodní sekce ŽELEZNICE I, nebo už podrobněji na Indetifikace a rozdělení železničních osobních vozů, nebo na SEZNAM DRUHŮ A ŘAD VOZŮ.

Děkuji za přízeň

 

Adam Fiurášek

Autorem veškerých textů a fotografií, pokud není uveden jiný autor, je Adam Fiurášek a Vít Nastoupil.

 

3 komentáře

 1. Ing Jiří Zrnka napsal:

  Víťo Nastoupile ,
  Vaše práce na Katalogu osobních vozů je úžasná . Zachytit podstatné v té změti divokých modernizací je opravdu kvalitní dílo.
  Nepamatuji si vše a rád s ním pracuji ……
  Zkuste i kontakt na Milana Bulavu DKV Olomouc PJ Bohumín – dělá do vozů a je to i znalec . Poradí i věci o CZE typu Parizzi , Dielcom …. a různé fajnovosti – nebo na ně alespoň pro doplnění dá tip.

  Fandim Vám a pokračujte , je málo takových lidí ……….. J.Z.

 2. Petr Turek napsal:

  zdravím pánové,dočetl jsem se o vás v Železničáři,a jsem opravdu rád,že někdo další se zajímá i o tolik opomíjené vozy!takových lidí je málo!pokud nebudu počítat takovou kapacitu jako je ing.Mahel!se kterým i já hodně spolupracuji.také jsem dříve hodně fotografoval,a vozy hlavně také.takže i já,pokud budete chtít,vám můžu trochu pomoci,s tou trochou fotografí,které jsem kdysi pořídil.s pozdravem Petr T.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..